Sanal Kredi Kartları: Şakacılar ve Hileciler Yürüyüşe Çıkıyor

Bilgi teknolojisinin kredi kartlarıyla birlikte gelişi, herhangi bir şey bir fare tıklamasıyla elde edilebildiği için hayatı çok kolaylaştırırken, dolandırıcılığa karşı duyarlılığı da artırdı. Dolandırıcılar, kartları ve PIN numaralarını aldıktan sonra çevrimiçi işlem yapar ve çoğumuz için bir umutsuzluk durumuna yol açar. Çevrimiçi dolandırıcılıkların yoğunluğuyla, işle ilgili ve kişisel tüm işlemleri ev rahatlığında gerçekleştirme lüksünün artmasıyla birlikte geçmişte kalabileceğine dair bir endişe vardı. Ama öyle olmadı. Sonuçta yaratıcı, yok ediciden bir adım önde. Kredi kartı şirketlerinin kendileri için yarattıkları kazançlı iş teklifinin yavaş yavaş ölmesine izin verilemezdi. Böylece, her derde deva sanal dünyanın kendisinde bulundu ve şişeden çıkarılan cin de Sanal Kredi Kartları oldu. Sanal kredi kartı nedir?

Sanal kredi kartı, sanal dünyada var olan bir karttır. Herhangi bir fiziksel şekli ve boyutu yoktur. Kartın geçerliliği de işlem sınırlıdır. Kart, siber dünyada işlemlerin fiziksel kart kullanılmadan yapılabilmesi için moda haline geldi. Bu, kullanıcıya işlemin güvenliği konusunda güven aşılamak içindir. Kredi kartı ile bir işlem yapıldığında ve sanal kredi kartı oluşturma seçeneği varsa, işlem tamamlanmadan önce ekranda aynısını oluşturma seçeneği sunar. Bu, ekranda açılan ve işlemi tamamlamak için sanal kredi kartını kullanmak isteyip istemediğinizi soran bir not veya diyalog kutusu aracılığıyla yapılır. Bu nedenle sanal kredi kartı, sanal dünyada ön ödemeli kart olarak da adlandırılabilir.

Sanal kredi kartı, sabit değerinde ön ödemeli bir kart olduğu için sadece belirli bir işlem için kullanılabilmekte ve sonrasında kart kayıtlardan imha edilmektedir


Sanal kredi kartı,
sabit değerinde ön ödemeli bir kart olduğu için sadece belirli bir işlem için kullanılabilmekte ve sonrasında kart kayıtlardan imha edilmektedir. Yapılacak her yeni işlem için yeni bir sanal kredi kartı oluşturulur, böylece dolandırıcılar ve dolandırıcılar, kartın numarasını gizlice kopyalamış olsalar bile, kendi kendini imha edeceği için sizi dolandıramaz. Sanal kredi kartını kullandığınızda, finansal bilgileriniz hakkında koruma sağlar. Sanal kredi kartlarının en büyük avantajı, hesabınızdan yapılan yetkisiz satın alımlara karşı sıfır sorumluluk ile gelmesidir. Sanal kredi kartının bir diğer avantajı da, her seferinde yeni bir numara ürettiği için numaranın kötüye kullanılması ihtimalinin olmamasıdır. Ayrıca sanal kredi kartı ücretsizdir ve bu karttan herhangi bir bakım veya üyelik ücreti alınmaz. Kullanıyorsanız, sanal kredi kartını kullanmak için herhangi bir indirme veya kullanıcı ücreti de yoktur. Web’e aktarılan bilgilerin son teknoloji bir şifreleme yöntemi ile şifrelendiğini duyuran ekranda bir diyalog kutusu belirdiğinden, yaptığınız işlemin güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir