Kredi Kartınızı Akıllıca Kullanmak

Finansal olarak yaşanabilir bir hayat yaşamak istiyorsanız, kredi kartı borçlarınızı kontrol altında tutmak, hayattaki tek amacınız olmalıdır, çünkü kredi kartlarınıza çok fazla borcun olmasından dolayı düşüş yaşamazsanız, kredi kartınızın diğer kısımlarını etkilemeye başlayabilir. senin hayatın.

Kredi kartları kullanışlı bir harcama aracı olduğu kadar, ilgilenilmezlerse iki kat daha fazla sorun çıkarırlar ve size kart için ilk başvurduğunuzda hayal bile edemeyeceğiniz sorunlar yaşatabilirler.

Kredi kartları günümüzde ve çağda, konser biletleri ve tiyatro biletleri gibi şeyleri telefonla rezerve etmek veya internette daha ucuza mal satın almak için sahip olunması gereken bir araç haline gelse de, en iyi hatırladığınız şey bir kredi olduğudur. Kart, Kişisel Krediler ve İpotekler gibi diğer borçlara göre normalden daha yüksek bir APR’ye sahiptir.

Bununla birlikte, kredi kartınıza ve kredi kartınıza harcama şeklinize uygulayabileceğiniz birkaç basit ve sağduyu uygulaması vardır.

Öncelikle, yaptığınız alışverişlerde biraz daha seçici olmaya çalışabilirsiniz, hepimiz nakit paranız olmayan, ancak gelirinizin kolayca destekleyebileceği malları satın almak için kredi kartının ne kadar kullanışlı olduğunu biliyoruz. bu kötü bir uygulamadır, çünkü sizi yalnızca ürünün zaten müstehcen maliyetine borç faizi ücretlerinin eklenmesine ve sonunda ödediğiniz zamana kadar yeni bir model ortaya çıkar ve maliyetleriniz yeni fiyatın yarısından azı. Ders: Baştan çıkarmaktan kaçının.

Bu ilk uygulama, daha sonra yalnızca kredi kartınıza minimum ödemeyi karşılayabilmenize yol açabilir, bundan kaçınılmalıdır çünkü bir yıl boyunca borcunuzu ödemenize ve oradan geçmiş mallar için tekrar ödeme yapmanıza neden olacaktır. tarihe göre veya belediye sığınma kamyonunuzun arkasında satabilirsiniz. Ders: Minimum Ödemeden daha fazlasını ödeyin.

Her zaman kredi kartı ekstrenizi kartınızdan alınan hayali ödemeler için kontrol edin, ancak düzenli bir durum olmasa da hatalar olabilir ve kredi kartı hesabınıza uygulanan herhangi bir sahtekarlığı yakalamanıza izin verir. Ders: Satın almadığınız bir şey için ödeme yapmayın.

Kredi kartı düzenleyicisinin de kartınızla ilgili olarak değiştireceği çok az şey vardır ve bunu istedikleri zaman yapabilirler, bunlardan biri APR’nizi yükseltmektir, eğer bunu yaparlarsa size daha iyi bir kredi kartı veren kuruluşa geçmeye hazır olun. anlaştık mı. Ders: Kaydetmek için geçiş yapın.

Bir diğeri de kredi limitinizin yükseltilmesi, yine ekstrenizi kontrol ederken bunu da kontrol edin, çünkü kredi kartı şirketinin umudu, sizden daha iyi durumda olmanın yanlış güvenliğini elde etmeniz ve kredi kartı veren kuruluşun alabileceğimi söylüyor, o zaman harcayabilmem gerekiyor. Ders: İmkanlarınız dahilinde kalın.

Kredi kartınızı kontrol edin ve üstünüze geçmesine izin vermeyin, bunu yaparak MasterCard’ın sizi daha iyi hale getirmesi yerine kartta ustalaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir