Kredi kartı borç konsolidasyonu

“Kredi kartı borç konsolidasyonu” nedir?

“Kredi kartı borç konsolidasyonu” birçok kez karşılaşmış olmanız gereken bir ifadedir. Kredi kartı borç konsolidasyonu konusunda tavsiye veren yüzlerce site var. Arada sırada en sevdiğiniz gazetede kredi kartı borç konsolidasyonu hakkında bir makale veya tavsiye yer alacaktır. TV kanalları, kredi kartı borç konsolidasyonu ile ilgili tartışmalara ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, kredi kartı borç konsolidasyonu konusunda profesyonel tavsiyeler sunan çok sayıda danışman ve şirket vardır. Peki herkesin bahsettiği bu “Kredi kartı borç konsolidasyonu” nedir? Neden bu kadar önemli bir konu?

Kredi kartı borç konsolidasyonu

“Kredi kartı borç konsolidasyonu”, çeşitli kredi kartlarındaki borcun tek bir kredi kartında (veya birkaç kredi kartında) birleştirilmesini ifade eder


“Kredi kartı borç
konsolidasyonu”, çeşitli kredi kartlarındaki borcun tek bir kredi kartında (veya birkaç kredi kartında) birleştirilmesini ifade eder. Genellikle, daha yüksek bir APR kredi kartından daha düşük bir APR’ye geçersiniz. “Neden?” Diye sorabilirsiniz Kredi kartı borcunun kısır döngüsünün nasıl işlediğine bakarsanız, bunun arkasındaki mantığı hemen anlayacaksınız. Kredi kartı borcu 2 şekilde büyüyor. Birincisi, kredi kartınıza yeni harcamalar nedeniyle yeni borç eklenmesi, ikincisi ise mevcut kredi kartı borcuna faiz masraflarının eklenmesidir. Birincisi, kredi kartı kullanımınızdan kaynaklanırken, ikincisi, kredi kartınız için geçerli olan faiz oranı veya APR’ye göre hesaplanan faiz masraflarından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla, daha düşük bir APR oranı, kredi kartı borcunuzun daha yavaş bir hızda artacağı ve dolayısıyla daha düşük APR’ye sahip bir karta geçilmesi anlamına gelir.

Kredi kartı borç konsolidasyonu süreci aynı zamanda bakiye transferi süreci olarak da adlandırılır (bakiyeyi veya borcu bir kredi kartından diğerine aktarırsınız) Kredi kartı borç konsolidasyonu (veya bakiye transferi) teklifleri kredi kartı ile daha da cazip hale getirilir. tedarikçilerle çeşitli faydaları ilişkilendirerek. Bu faydaları sunmanın arkasındaki basit mantık, böyle bir müşterinin rakiplerinden birinden kusurlu olacağı gerçeğidir. Bu kredi kartı tedarikçilerinin sunduğu en büyük fayda, bakiye transferlerinde (veya kredi kartı borç konsolidasyonunda)% 0 faizdir. Bu% 0 APR genellikle kısa bir süre için, yani 3-6 ay için geçerlidir, ardından standart APR geçerlidir. Diğer kredi kartı borç konsolidasyonu teklifleri, kısa süreli faizsiz satın alma, ödül puanları, vb. Gibi şeyleri içerir. Bu kredi kartı borç konsolidasyonu teklifleri, kredi kartı borç konsolidasyonunu daha mantıklı ve anlamlı hale getirir.

Kredi kartı borç konsolidasyonu, kredi kartı borcu sorununu çözmenin iyi bir yolu gibi görünüyor ve Kredi kartı borç konsolidasyonu konusunda bu kadar çok tartışmanın olmasının nedeni budur


Kredi kartı borç
konsolidasyonu, kredi kartı borcu sorununu çözmenin iyi bir yolu gibi görünüyor ve Kredi kartı borç konsolidasyonu konusunda bu kadar çok tartışmanın olmasının nedeni budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir