Kredi kartı borcunu konsolide edin

Kredi kartı borcunu konsolide edin

Kredi kartı borcunu konsolide etmenin iyi olduğunu biliyoruz (en azından herkesten duyduğumuz şey budur). Aslında, kredi kartı borcu sorununu çözmenin ilk adımı, kredi kartı borcunu konsolide etmektir. Şimdi, kredi kartı borcunu konsolide etmek için ne yapacaksınız? Gazetede “… şehirdeki en düşük APR burada mevcut” yazan çekici ilana mı girmelisiniz?

Kredi kartı borcunu konsolide edin

Gerçekten ilk şey, gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutmaktır


Gerçekten ilk şey,
gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutmaktır. Her zaman aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi teklif vardır. Kredi kartı tedarikçileri, sizden kredi kartı borcunu kendileriyle birleştirmenizi isteyen yeni ve daha çekici tekliflerle gelmeye devam ediyor. Bununla birlikte, APR’nin kalın harflerle yazıldığına dikkat etmelisiniz, örn. % 0 APR, sadece kısa dönem (3-9 ay) için geçerlidir. Uzun vadeli (veya standart) APR farklıdır. Dolayısıyla, kredi kartı borcunu konsolide etmek için bir kredi kartı aramaya gittiğinizde, bu 3 şeyi (APR cinsinden), � başlangıç ​​APR’sini, başlangıç ​​APR dönemini ve standart APR’yi merakla aramanız gerekir. Her birinin ne kadar önemli olduğunu görelim.

Giriş APR’si, kredi kartı borcunu konsolide etmek istediğinizde muhtemelen aranacak en çekici şeydir. Kredi kartı borcunuzu düşük başlangıç ​​APR’si olan bir kartla birleştirirseniz, ör. % 0, ilk aldığınız şey, kredi kartı borcunuzun artma oranı açısından bir nefes / rahatlamadır. % 0 APR döneminin ne kadar uzun olduğuna bağlı olarak (genellikle, kredi kartı borcunuzu% 0 başlangıç ​​APR’si sunan bir kredi kartı tedarikçisiyle konsolide etmeye çalışacaksınız), en azından geçici olarak kredi kartı borcunuzun büyüme oranını kırabileceksiniz. . Giriş dönemi ne kadar fazlaysa o kadar iyidir. Ancak, kredi kartı borcunu konsolide ederken standart APR’yi göz ardı etmemelisiniz. Bu, kredi kartı borcunuzu o kredi kartı tedarikçisiyle birleştirmeniz için sizi cezbetmek için verilen başlangıç ​​düşük APR döneminin sona ermesinden sonra bakiyenize uygulanacak faiz oranıdır. Standart APR çok yüksekse ve düşük APR döneminde kredi kartı borcunun tamamını kapatamayacağınızı biliyorsanız, bu kredi kartı muhtemelen kredi kartı borcunuzu konsolide etmek için en iyi seçenek değildir. Ancak, bu süre içinde kredi kartı borcunuzun tamamını kapatabileceğinizi düşünüyorsanız, kredi kartı borcunu konsolide ettiğiniz kredi kartının standart APR’sinden bazı tavizler verebilirsiniz.

Mevcut ve gelecekteki finansal durumunuzla (ve ihtiyaçlarınızla) senkronize olan kart, kredi kartı borcunuzu konsolide etmeniz gereken karttır


Mevcut ve gelecekteki
finansal durumunuzla (ve ihtiyaçlarınızla) senkronize olan kart, kredi kartı borcunuzu konsolide etmeniz gereken karttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir