Kötü borç kredi kartı

“Kötü borç kredi kartı” – bu nedir?

Kötü borç kredi kartı, temelde kredi kartı sağlayıcılarının kötü borcu olan kişilere sunduğu bir kredi kartıdır. Bu seni şaşırttı mı? Henüz düşüncelerinizin akmasına izin vermeyin.

Kötü borç kredi kartı

Şüpheli kredi kartlarını, şüpheli alacaklı kredi kartından anladığınıza göre 2 kategoriye ayırabilirsiniz


Şüpheli kredi kartlarını,
şüpheli alacaklı kredi kartından anladığınıza göre 2 kategoriye ayırabilirsiniz. İlk şüpheli kredi kartları kategorisi, teminatlı (ve teminatlı kredi kartları olarak da bilinir) kredi kartlarıdır. Bu şüpheli alacaklı kredi kartları bir teminat gerektirir, yani kredi kartı sağlayıcısında bir banka hesabı açmanız (ve sürdürmeniz) gerekir. Şüpheli kredi kartınızdaki kredi limiti, kredi kartı tedarikçisi ile açmış olduğunuz banka hesabınızda tuttuğunuz bakiyenin yüzdesi olarak hesaplanır. Genellikle bu, banka hesabı bakiyenizin% 50-100’üdür. Yani bu kredi kartı, banka hesabınızda tuttuğunuz miktarı harcamanızı sağlar; yalnızca harcama şekliniz değişir (yani, bunu kredi kartınızı kullanarak nakit olarak harcamak yerine). Çok kötü borçlu kredi kartı, kredi kartlarıyla ilişkili rahatlıktan ve diğer avantajlardan, kötü bir borçla bile olsa yararlanmanızı sağlar. Bu teminat, şüpheli alacaklı kredi kartı tedarikçisi için o kadar önemlidir; Sonuçta, kredi notu kötü olan birine nasıl güvenebilirsiniz.

Diğer şüpheli kredi kartları kategorisi olağandışı bir şey değildir, bunlar en yaygın olarak bildiğimiz kartlarla aynıdır; tek fark onları elde etme şekliniz ve onları elde etmenin arkasındaki amaçtır. Burada, bir borç konsolidasyon mekanizması olarak, yani şüpheli borcu konsolide etmek (herhangi bir borç kötü olduğu gibi) olarak kullandığınız kredi kartlarından bahsediyoruz. Böylece bunlara kötü borçlu kredi kartları da diyebiliriz. Bunlar, mevcut, yüksek faizli kredi kartlarınıza borçlu olduğunuz bakiyeyi daha düşük APR’ye sahip (en azından bir süre için) bu kötü borç kredi kartlarına aktararak çalışır. Bu nedenle, bu kötü borç kredi kartları, borcunuzu birleştirmenize ve mevcut kartınızda yaşadığınız yüksek APR’den biraz rahatlamanıza yardımcı olur.

Bazı kişiler, yukarıdaki kredi kartlarının her ikisini de kötü borç kredi kartları olarak kabul ederken, diğerleri bir veya diğeriyle gitme eğilimindedir


Bazı kişiler, yukarıdaki
kredi kartlarının her ikisini de kötü borç kredi kartları olarak kabul ederken, diğerleri bir veya diğeriyle gitme eğilimindedir. Öyleyse, kredi kartını kötü bir borç olarak gördüğünüz şey gerçekten kişisel bir seçim meselesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir