Kredi kartı borcu

“Kredi Kartı Borcu” denen bir sorun

Kredi kartları artık bir lüks değil, neredeyse bir gereklilik. Yani, birçok insanın kredi kartı aldığını hayal edersiniz. Aslında pek çok kişinin birden fazla kredi kartı vardır. Yani, kredi kartı endüstrisi büyük bir hızla büyüyor. Ancak kredi kartı sektörü ve kredi kartı sahipleri “Kredi Kartı Borcu” adı verilen büyük bir sorunla karşı karşıyadır. “Kredi kartı borcunun” gerçekte ne anlama geldiğini anlamak için, kredi kartı kullanımıyla ilişkili iş akışını anlamamız gerekir.

Kredi kartı borcu

Kredi kartları, adından da anlaşılacağı gibi, kredi alabileceğiniz, yani borç alabileceğiniz (kredi kartı borcunuz) kartlardır


Kredi kartları, adından
da anlaşılacağı gibi, kredi alabileceğiniz, yani borç alabileceğiniz (kredi kartı borcunuz) kartlardır. Kredi kartınız, kredi kartı sağlayıcısında sahip olduğunuz kredi hesabının bir temsilcisidir. Kredi kartınızı kullanarak yaptığınız ödemeler, aslında kredi kartı borcunuza katkıda bulunan kredilerinizdir. Toplam kredi kartı borcunuz, kredi kartı tedarikçisine borçlu olduğunuz toplam tutardır. Kredi kartı borcunuzu aylık olarak kapatmalısınız. Böylece, toplam kredi kartı borcunuzu gösteren aylık bir hesap özeti veya kredi kartı faturanız alırsınız. Kredi kartı borcunuzu son ödeme tarihine kadar ödemelisiniz, aksi takdirde gecikme ücreti ve faiz ücreti ödersiniz. Bununla birlikte, kısmi (minimum) ödeme yapma seçeneğiniz de vardır, bu durumda gecikme ücreti ödemezsiniz, sadece kredi kartı borcunuz için faiz ücreti ödersiniz. Kredi kartı borcunuzu tam olarak ödemezseniz faiz masrafları da eklenir. Yani kredi kartı borcunuz artmaya devam ediyor, çünkü kredi kartı borcunun faiz oranları genellikle diğer kredi / borçların faiz oranlarından daha yüksek. Ayrıca, yeni bakiyeyi veya yeni kredi kartı borç tutarını oluşturmak için faiz ücretleri her ay kredi kartı borcunuza eklenir. Kısmi ödeme yapmaya devam ederseniz (veya ödeme yapmazsanız), faiz ücretleri yeni kredi kartı borcuna göre yeniden hesaplanır. Yani son ayın faizi için de faiz ödüyorsunuz. Böylece, kredi kartı borcunuz hızla birikir ve kısa süre sonra, bir zamanlar nispeten küçük olan kredi kartı borcunun, ödemeyi neredeyse imkansız bulduğunuz büyük bir miktara dönüştüğünü görürsünüz. Üstelik hala harcama alışkanlıklarınızı kontrol etmezseniz, kredi kartı borcunuz daha da hızlı artar. Kredi kartı borcunun kısır döngüsü böyle işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir