Bitcoin ve Ethereum’un Uzun Vadede Görebileceği Seviyeler

Bir süre önce Ethereum öncülüğünde başlayan yukarı yönlü hareket bütün kripto para piyasasını ciddi bir yükselişin içerisine attı. Bunun üzerine kripto piyasasını yakından takip eden birçok analist Bitcoin ve Ethereum fiyat tahminlerini sosyal medya platformları üzerinden yayınladı. Bu fiyat tahminlerinin bazıları sosyal medyada gündem oldu. Bu yazımızda Bitcoin ve Ethereum’un uzun vadede görebileceği seviyelere bakacağız.

İlk olarak kripto para piyasasının yıldız ismi olan Bitcoin ile başlayalım. Başta CryptoBull ve Max Keiser olmak üzere çoğu analist Bitcoin’in 2021 yılının sonlarına doğru rekor seviyeleri göreceğine inanıyor. Özellikle kripto para karşıtı ekonomist Peter Schiff, usta analistlerin bu düşüncesine sert bir şekilde karşı çıkıyor ve bu fiyat tahminlerinin ütopik olduğunu açık bir şekilde dile getiriyor. Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkması ile birlikte açıklama yapan Max KeiserPeter Schiff’tin bir köşede ağladığını belirterek ilk etapta 20.000 doların daha sonra ise 28.000 – 100.000 doların gündeme geleceğini belirtti. Benzer açıklamalar yapan CryptoBull ise 2021 yılının aralık ayında Bitcoin’in 430 bin doları geçeceğini belirterek, kripto piyasasının gündemine oturdu. Daha önce de benzer açıklamalar yapan CryptoBull, halihazırda gerçekleşen yükseliş hareketinin henüz başlangıç olduğunu söyledi.

Ethereum için de benzer açıklamalar geldi. Okuduğunuz bu yazının kaleme alınması sırasında 386 dolardan fiyatlanan Ethereum’un yakın vadede 500 doların üzerine çıkacağı düşünülüyor. Tıpkı Max Keiser ve CryptoBull gibi kripto sektörünün önde gelen isimleri Ethereum için akıl almaz fiyat tahminlerini açıkladı. ETH 2.0 ile birlikte Ethereum’un 1.000 doların üzerine çıkması bekleniyor. Piyasa hacmi baz alındığında en büyük ikinci kripto varlık olan Ethereum’un uzun vadede 10.000 doları geçeceği söyleniyor. Ve bu söylentiler teknik göstergeler ile destekleniyor. Bu çılgın fiyat tahminlerinin uzun vadede gerçekleşmesi bekleniyor. Ethereum için henüz bir tarih verilmedi ancak Bitcoin’in Aralık 2020’de 430 bin dolara ulaşacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir