Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık sigortası nedir? Tedavi teminatları nelerdir ve nasıl kullanılır? Sağlık sigortası ürününe nasıl karar verilir? gibi sorular sağlık sigortası yaptırmayı düşünenlerin en merak ettiği soruların başında gelir. Bizde bu sebeple sağlık sigortası nedir sorusundan başlayarak merak edilenleri sizler için bir araya getirdik.

Sağlık sigortası nedir sorusuna verilebilecek en net cevap, hastalık veya kazalar sonucu yaşanabilecek sağlık sorunlarında ekonomik bir güvence sağlamak için isteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigorta türü olduğudur.

18’den 65 yaşa kadar gerekli şartlara sahip herkes özel sağlık sigortası sahibi alabilir. Sağlık sigortaları bir yıl olarak yapılmakta olup, yıl bitiminde, sigortalının sağlık durumuna göre yenilenmektedir.

Özel sağlık sigortası, sağlık poliçesi özel ve genel şartları dahilinde sigortalının en iyi, kaliteli ve hızlı hizmet almasını sağlar. Sigorta poliçesi kapsamındaki kişiler, poliçe teminatları dahilinde istedikleri doktoru ve kurumu seçme şansına sahiptir. Sağlık sigortası yaptırılırken, sigortalının arzusuna göre yurt dışı teminatları da poliçeye dahil edilebilir

sağlık sigortası ile ilgili görsel sonucu

Sağlık Sigortası Teminat Farkları ve Teminatları Karşılaştırmanın Önemi

Farklı sigorta şirketlerinin, farklı ihtiyaçlara göre, farklı teminatlarla hazırlanmış özel sağlık sigortası ürünleri bulunmaktadır. Özel sağlık sigortalarında yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki türlü tedavi teminatı vardır. Yatarak tedavi teminatı tek başına alınıp, kullanılabilirken, ayakta tedavi teminatı yalnız başına alınamaz. Genel olarak her iki teminat beraber alınmaktadır. Teminatların katılım oranları da şirketlere göre farklılık içerebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir